DŘEVĚNÁ OKNA

 

Dřevěná okna jsou vyrobena z tradičního přírodního materiálu s nezaměnitelnou strukturou, který ale splňuje i ty nejnáročnější technické, izolační a estetické požadavky současnosti. Naše dřevěná okna se vyznačují vysokou pevností při relativně nízké hmotnosti a povrchovou úpravou zaručující dlouhou životnost okna.

 

 

euroOKNO - PROFIL IV 68

Dřevěná eurookna IV 68

Dřevěná eurookna jsou typická svým moderním designem. Profil dřevěného eurookna IV 68 vyniká vysokou pevností. Eurookno je lepeno z dřevěného eurohranolu. Je osazeno izolačním dvojsklem.

Dřevo je tradiční přírodní materiál, který splňuje i ty nejnáročnější stavebně-technické, izolační a estetické požadavky současnosti.

Ze všech materiálů používaných pro výrobu dřevěných eurooken má nejnižší součinitel tepelné roztažnosti, vyniká vysokou pevností při relativně nízké hmotnosti a vyznačuje se dobrými tepelně izolačními vlastnostmi a požární odolností. Dřevěná eurookna jsou  materiálem s nezaměnitelnou charakteristikou, který působí příjemným a teplým dojmem a přináší do místností dotek přírody.

 

 

euroOKNO - PROFIL IV 78

Eurookna IV 78 s dvojsklem

Eurookna jsou oblíbená pro svůj tradiční a zároveň moderní vzhled. Profil eurookna IV 78 má velmi dobrou pevností dřevěného profilu. Eurookno IV 78 je lepeno z dřevěného eurohranolu, který je osazen izolačním dvojsklem.

Je všeobecně známo, že dřevo je tradiční přírodní materiál, který splňuje veškéré náročné stavebně-technické či izolační a estetické požadavky všech dob a proto je s oblibou používáno pro výrobu eurooken.

Dřevo má ze všech používaných materiálů pro výrobu eurooken nejnižší součinitel tepelné roztažnosti a zároveň  má vysokou pevnost již nízké hmotnosti. Eurookna se vyznačují dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi a požární odolností. Dřevo je materiál s unikátní charakteristikou jež působí příjemným a teplým dojmem přinášející dotek přírody, skrz oblíbená eurookna.

Lze také osadit izolačním trojsklem Ug = 0,7 W/m2K 

Dlouhodobá životnost eurooken je díky moderním technologických postupům téměř stoletá a zároveň ekologicky šetrná, jež nezatěžuje životní prostředí.

euroOKNO - PROFIL IV 68

Dřevěná okna THERMO 92 s trojsklem

Rozšířený profil dřevěného okna THERMO 92 vyniká zvýšenou statickou pevností. Dřevěná okna jsou standardně osazena izolačním trojsklem. Širší drážka umožňuje použití speciálních protihlukových skel.

Profil dřevěného okna THERMO 92  je tvořen ze dřeva, které je tradičním přírodním materiál, splňující náročené  stavebně-technické, izolační a estetické požadavky současnosné doby.
Dřevo má ze všech materiálů používaných pro výrobu dřevěných oken nejnižší součinitel tepelné roztažnosti a vyniká vysokou pevností. Dřevěné okno THERMO 92 se vyznačuje kvalitními tepelně izolačními vlastnostmi a dobrou požární odolností. Jedná se o materiál s nezaměnitelnou charakteristikou, působící příjemným a teplým dojmem.

Dlouholeté až staleté životnosti dřevěných oken je dosahováno díky použití moderních technologií a samotné ekologické výrobě oken.

Rozšířený profil dřevěného okna Thermo 92 mm vyniká zvýšenou statickou pevností a díky osazení izolačním trojsklem výrazně snižuje koeficient tepelného prostupu celého dřevěného okna. Širší drážka zasklení dřevěného okna umožňuje použití speciálních protihlukových skel a výsledné hodnoty zvukového útlumu jsou srovnatelné s plastovými okny.

 

 

euroOKNO - PROFIL IV 68

 

1. Smrk - barva nažloutle bílá až načervenale bílá; textura pruhovaná v radiálním řezu, fládrovaná v tangenciálním řezu; dobře opracovatelný; hustota a pevnost kolísá podle části kmene a stanoviště


2. Borovice - bělové dřevo nažloutle nebo načervenale bílé; textura pruhovaná v radiálním řezu, fládrovaná v tangenciálním řezu; dobře opracovatelná


3. Meranti - bělové dřevo nažloutle šedé, jádrové dřevo bledě růžové až červenohnědé; textura slabě fládrovaná v tangenciálním řezu, hrubě rýžkovaná nebo vlivem střídavé točivosti pruhovaná v radiálním řezu, dobrá opracovatelnost


4. Dub - jádro světle až tmavě hnědé, běl žlutavé až šedavě bílá, velká zrcátka, fládrová textura, jehličkové paprsky, dobře opracovatelný a mořitelný

odstíny lazur na dřevině smrk odstíny lazur na dřevině meranti

Povrchová úprava

Úprava dřevěných oken je prováděna máčením a opakovaným vysokotlakým stříkáním vodou ředitelných lazur a barev ZOWOSAN firmy Zobel. Máčecí základ obsahuje mimo jiné přísady proti houbám a plísním zajišťující ochranu dřeva, přísady proti působení UV záření a základní pigmentaci zvoleného odstínu. Vysokotlaké stříkání silnovrstvých lazur a barev zaručuje kvalitní povrchovou úpravu, elastický, trvale pružný povrch odolný účinkům slunečního záření a povětrnostních vlivů, který při správném ošetřování zůstává zachován po desítky let. Lazury, které umožňují vytvářet imitace různých dřevin a nechávají prosvítat přirozenou strukturu dřeva, nabízíme v 10 základních odstínech. Krycí barvy je možné vedle tradiční bílé vybírat i v dalších odstínech dle stupnice RAL. Novinkou v naší nabídce jsou barevné lazury kombinující vzhled a strukturu dřeva s Vámi zvoleným barevným odstínem.

 

 

Okapnice

Okapnice

Rámová termookapnice Gutman je nasazena na spodním vlysu rámu a zajišťuje spolehlivý odvod vody z křídla. Na své vnitřní straně v místě nalehávky těsnění je hliník kombinován s plastem, čímž se zamezí vytvoření tepelného mostu mezi křídlem a okapnicí. Standardně jsou okna opatřena i křídlovou okapničkou, která chrání spodní vlys křídla před nepřízní počasí, zejména deštěm a sněhem.

Těsnění

Těsnění

Celoobvodové přítlačné dvojité těsnění je vyrobeno z trvale plastické silikonové pryže a je zasazeno do drážky v okenním křídle. Profilace rámu a křídla spolu s použitým těsněním zajišťuje nepropustnost spáry i při nárazovém větru a dešti, zabraňuje nežádoucím únikům tepla a má příznivé zvukově izolační účinky.

 

Eurookna je moderní označení pro dřevěná okna, která jsou vyráběna z lepené lamely, což eliminuje nežádoucí kroucení dřeva. Nejčastější materiály pro výrobu dřevěných oken je smrk a borovice. Životnost moderních dřevěných oken je díky současným moderním technologiím a správné údržbě téměř stoletá.

Dřevěná okna jsou vyráběna z přírodních materiálů, nezatěžují tak životní prostředí.  Životnost dřevěných oken je o několik desítek let delší než u oken plastových a při poškození je lze opravit či šetrně recyklovat.

Dřevěná okna splňují náročné požadavky současnosti, vyznačují se vynikajícími zvukově izolačními vlastnosti a tepelně izolačními vlastnostmi. Dřevo působí příjemným a teplým dojmem a proto jsou okna doporučována zejména do novostaveb a rodinných domů.

 • přináší do místnosti dotek přírody a působí příjemným a teplým dojmem
 • vysoké tepelně izolační vlastnosti
 • vynikající zvukově izolační vlastnosti
 • vysoká odolnost proti požáru
 • vysoká pevnost při relativně nízké hmotnosti
 • nízký součinitel teplené roztažnosti
 • mají větší propustnost vodní páry, což eliminuje vznik plísní a vlhkých stěn
 • třívrstvá lepená lamela zaručuje tvarovou stálost a pevnost dřevěného okna
 • celoobvodové kování - otevírání, sklápění a spárové větrání
 • údržba je mnohem jednodušší než v minulosti
 • při poškození dřevěného okna lze provést opravu
 • životnost dřevěných oken je oproti plastovým o několik desítek let delší
 • jsou ekologicky vyráběna a lze je plně recyklovat
 • Vyšší pořizovací cena oproti plastovému oknu až o 50%
 • Nutná pravidelná údržba dřevěných oken