KOVÁNÍ

 

Ke všem oknům a dveřím je dodáno celoobvodové bezpečnostní kování (např. Maco Multi Trend nebo Titan AF od společnosti Siegenia). Kování umožňuje ovládat okna pomocí jediné kliky a zajišťuje vícebodové bezpečné uzavření celého okna. Kování je skryto v drážce po obvodu křídla a viditelné části jsou opatřeny krytkami v odstínech vybraných klik. Kliky lze vybírat v 5-ti základních barevných odstínech.

 

Kování

Na oknech a balkónových dveřích je použito celoobvodové kování MACO MULTI TREND. Kování umožňuje ovládat okno – otevřít a vyklopit okenní křídlo – pomocí jediné kliky a zajišťuje vícebodové bezpečné uzavření celého okna. Kování umožňuje spolehlivě zakovat nejen pravoúhlá okna, ale i šikminy a oblouky. Kování je ve stříbrné barvě a je skryto v drážce po obvodu křídla, viditelné části jsou opatřeny krytkami v odstínech vybraných klik. Balkónové dveře jsou standardně doplněny o balkónovou dveřní západku a madélko, které umožňují přivření dveří zvenku. Vedle klasicky otevíravých dveří nabízíme i dveře posuvně sklopné a skládací.

Kování

 

Spárové větrání (mikroventilace) štěrbinou mezi křídlem a rámem zajišťují speciální nůžky. Při nastavení kliky do polohy 45° se křídlo vykloní o cca 10 – 13 mm a vznikne větrací štěrbina. Nůžky standardně obsahují integrovanou protiprůvanovou pojistku, která zabraňuje přibouchnutí křídla vlivem průvanu. Mikroventilaci dodáváme u všech OS (otevíracích sklopných) oken standardně.

 

 

Kování

Kliky lze vybírat v 5-ti základních barevných odstínech.

F1 – ELOX PŘÍRODNÍ

F2 – ELOX ALPAKA

F4 – BRONZ

F9 – OCEL

F 99 - BÍLÁ

KováníKování

 

K bezproblémovému fungování a ovládání okna přispívá polohovací pojistka, která brání chybné manipulaci s klikou (současné otevření a vyklopení křídla), zároveň nadzvedává křídlo do správné polohy při zavírání a efektivně působí proti jeho svěšování.

 

KováníKování

 

Okno lze na přání doplnit zamykací klikou, dětskou pojistkou nebo například omezovačem otevírání.