Plastová okna vhodná pro pasivní domy

Šestikomorová plastová okna s trojsklem

 

Plastová okna PROFI

Šestikomorový systém plastových oken s konstrukční hloubkou 86 mm z vysoce stabilního kompozitního materiálu RAU-FIPRO je v současnosti nejúspornější profil plastových oken na trhu. Profil plastového okna s koeficientem tepelného prostupu Uf až 0,83 W/m²K je vhodný pro nízkoenergetické i pasivní domy.

  • rám 72 MD - 6 komor
  • křídlo Z 57 – 6 komor 
  • stavební hloubka 86 mm
  • středové těsnění
  • Uf= 0,97 - 0,83 W/m²K
  • dokonalý zvukový útlum - trojité středové těsnění

 

 

 

 


Geneo okenní systém

Okna PROFI

GENEO je systém plastových oken nové generace s konstrukční hloubkou 86 mm. Základem konstrukce plastového okenního profilu GENEO je nosná část z vysoce stabilního kompozitního materiálu RAU-FIPRO a koextrudovanou vnější vrstvou z kvalitního RAU-PVC.

Profil GENEO, jež použit v plastových oknech PROFI je s koeficientem tepelného prostupu Uf až 0,83 W/m²K (při použití termomodulu) v současnosti nejúspornějším profilem na trhu a umožňuje plastovým oknům uspořit až 76% energie*. Jedinečná stabilita dovoluje plastovým oknům úzký profil rámu a křídla s pohledovou výškou pouze 115 mm a díky tomu zasklení větší plochy skel. Plastová okna nyní tedy  přináší více světla a více tepelné energie solárního záření.

Materiál RAU-FIPRO v konstrukci profilového systému GENEO je zesílen šroubovacími kanály s přídavným příčným vyztužením IVS. Díky této konstrukci jsou plastová okna z profilu GENEO vysoce stabilní a pro zachování obvyklých statických vlastností není nutné v 90% používat žádné další armování, které by vytvářelo tepelný most. U. I bez armování jsou však schopny okenní výplně ze systému GENEO splnit třídu odolnosti proti vloupání WK2.

Plastová okna PROFIPlastová okna PROFI

 


Nejvyšší kvalita plastových oken

Plastová okna PROFI jsou díky svým vlastnostem a dle použitého zasklení vhodná pro instalaci do nízkoenergetických a pasivních domů (Uw=0,78 W/m²K při zasklení Ug=0,5 W/m²K), ale i pro běžnou výměnu oken v panelových a rodinných domech.

V profilovém okenním systému REHAU GENEO dodáváme nejen okna, balkónové dveře a vchodové dveře v pravoúhlých a šikmých tvarech, ale i posuvně-zdvihací provedení dveří. Posuvně-zdvihací systém plastových dveří GENEO rozšiřuje sortiment plastových oken a dveří o další výrazný a nezaměnitelný prvek, který umožňuje sloučení velkoplošné architektury s nejvyšší úsporou energie, zvukové izolace, bezpečnosti a komfortu, v provedení plastových oken a dveří.

*Snížení energetických ztrát plastových oken při výměně starých dřevenýchplastových z 80 let (Uf=1,9, Ug=3,0) za okna z profilů GENEO (Uf=0,91, Ug=0,6, rozměr okna 123 x 148cm)

Plastová okna PROFI

 


Okna v barvách

Plastová okna  PROFI, konstruovaná z profilu GENEO lze dodat ve všech standardních dřevodekorech a barevných provedeních. Plastová okna PROFI jsou navrhnuta pro zákazníky s vysokými nároky na design a energetickou úspornost.

Plastová okna PROFI